POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DNI BEZPŁATNE W MUZEACH


   
Kategorie wydarzeń
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Biznesowe

Odbywające się online
 
 
26-11-2022       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Brzmienie mickiewiczowskiego świata… Koncert Radosława Goździkowskiego
ZAPRASZA
Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2
31-027 Kraków

tel. 12 422 08 14, 12 422 19 55
http://www.krakowskieforum.pl/
kfk@krakowskieforum.pl
miejsce:
Krakowskie Frum Kultury,
ul. Mikołajska 2
17:00
» Muzyka
Koncert Brzmienie mickiewiczowskiego świata... to muzyczna opowieść o romantyczności wyrażona muzyką Fryderyka Chopina. Wiele historycznych świadectw dowodzi, że Adam Mickiewicz był otwarty i wrażliwy na muzykę Chopina, zaś chopinowskie Ballady swoim narracyjnym charakterem i balladowym tonem nawiązują do Ballad i romansów Adama Mickiewicza. W programie koncertu wykonana zostanie Ballada f-moll Fryderyka Chopina, jako wyraz nawiązania do twórczości Mickiewicza, Preludium Des-dur Deszczowe, dwa Nokturny op. 27 ewokujące nastrój nocy i tajemniczości, a także Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22 – dzieło wybitnie wirtuozowskie, pełne elegancji i salonowego rozmachu.

Radosław Goździkowski – pianista, ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie fortepianu prof. dra hab. Andrzeja Pikula.

Nagrodzony w wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach pianistycznych m. in.: III nagrodą oraz nagrodą specjalną za wykonanie muzyki francuskiej w VI Międzynarodowym Chopinowskim Konkursie Pianistycznym w Budapeszcie, II nagrodą w XXVII Międzynarodowym Chopinowskim Konkursie Pianistycznym w Rzymie, III nagrodą w XI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Adilia Alieva w Genewie-Annemasse, III nagrodą w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym „Chopinowskie Interpretacje Młodych" w Koninie, I nagrodą w I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” w Krakowie, III nagrodą w VII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym EPTA w Krakowie, I nagrodą w IX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. J. Zarębskiego w Warszawie.

Występował z recitalami solowymi w Austrii (Wiedeń), Chinach (Szanghaj, Ningbo), Francji (Annemasse), Hiszpanii (Burgos, Alicante, Bilbao, Palma, Valldemossa), Niemczech (Stuttgart), Portugalii (Coimbra, Sardoal), Szkocji (Edynburg, Stirling), Szwajcarii (Genewa) i na Węgrzech (Budapeszt).

Radosław Goździkowski zainaugurował III Coimbra World Piano Meeting w Portugalii oraz 11. Festiwal Muzyczny Wawel o Zmierzchu, wykonując z orkiestrą CORda Cracovia IV Symfonię Koncertującą K. Szymanowskiego przed ponad tysięczną publicznością. Na Shanghai International Piano Festival wystąpił z koncertami solowymi oraz kameralnymi wykonując utwory polskich kompozytorów. Wystąpił również na Festiwalu im. Jane Stirling w Edynburgu i Stirling. W ramach cyklu „Młode Talenty”, zorganizowanym przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, wykonał recital w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.

Za swoje osiągniecia artystyczne otrzymał Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Małopolskiej Fundacji Stypendialnej „Sapere Auso", Fundacji „Pro Musica Bona" i Prezydenta Miasta Konina.

Bilety: 3 zł, dostępne na stronie bilety.krakowskieforum.pl oraz w kasie KFK.

Regulamin oraz zasady obowiązujące podczas zajęć i wydarzeń są dostępne na stronie: https://krakowskieforum.pl/ O nas / regulaminy

Wydarzenie realizowane w ramach projektu Ballady i romanse – nowe odczytania, nowe refleksje.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Ballady i romanse 2022”.
https://krakowskieforum.pl/wydarzenie-614-brzmienie_mickiewiczowskiego_swiata_s-szczegoly-12221.html
Miejsce:
Krakowskie Frum Kultury,
ul. Mikołajska 2
Godz.
17:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 

BIBLIOTEKI  |  CENTRA KULTURY  |  GALERIE  |  KABARETY  |  KINA  |  KLUBY  |  MUZEA  |  MUZYCZNE  |  SPORT  |  STOWARZYSZENIA  |  TANECZNE  |  TEATRY  |  INNE


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie


 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

 O patronacie medialnym    |    Kontakt z Redakcją

 Serwis Dziś w Krakowie jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury